1 styczeń 2019.

Zaczynam od wpisu ze swoimi przemyśleniami i postanowieniem. Robiąc dziś poranny sok warzywny naszły mnie pewne refleksje.

Patrząc na moją wyciskarkę do warzyw która jest dość słabą i dość tanią, i nie wyciska tyle soku ile inne lepsze, stwierdziłam no I co z tego? Jak będę czuć taką potrzebę i mnie będzie stać to sobie wtedy zmienię. Czy warto sobie zaprzątać głowę informacjami przekazywanymi przez innych,że trzeba lepsze, że trzeba droższe, i tym się tak przejmować? Czy takie ważne jest to co inni powiedzą? Czy ważniejsze jest to od tego co my mamy do powiedzenia?

Powiedzą Ci, że nie tak się ubierasz, nie odpowiednio do wieku, że ten kolor włosów Ci nie pasuje, że nie tak biegasz,nie posprzątałaś domu,masz brudne szyby,że piszesz banaluki, I co z tego?  Zatrzymaj się I posłuchaj siebie. Może Ty właśnie tak lubisz biegać, a może wolisz spacerować. Czy jak nie posprzątasz domu albo nie umyjesz okien to świat się skończy?  Może akurat Tobie się taki ciuch podoba I chodzi za Tobą potrzeba przefarbowania sobie włosów na taki właśnie kolor. Przecież zawsze go można zmienić pod warunkiem,że robimy to zgodnie ze sobą a nie dlatego bo komuś się nie podoba.

Czy jak będziesz robić coś pod dyktando innych to będziesz czuć się szczęśliwy?  Może na początku tak będziesz mysleć oszukując się,że uszczęśliwiasz innych. Ale tak naprawdę będziesz coraz bardziej w środku smutny I rozgoryczony. 

Tak samo jest z pracą. Jeśli nie jest to praca Twoich marzeń, jeśli robisz coś czego nie lubisz, a wydaje Ci się, że musisz,to skończy się to  tym, że będziesz cierpieć I gorzknieć. Jak będziesz dawać więcej z siebie niż potrzeba, I nie będziesz za to doceniany,to po pewnym czasie będziesz czuł się wykorzystany I zgożkniały.  Nawet jak będziesz lubić tę pracę, oszukiwanie siebie,że to lubisz I to Ci wystarcza na dłuższą metę nic nie da. Poszukaj nowej i zmień.

 W ten sposób się rozwijasz a nie stoisz w miejscu. Ale znajdź też czas dla siebie i  dla rodziny, Nasza dusza uwielbia kreować, nuda ją zasmuca. Pamiętaj, że każdy z nas jest wolnym człowiekiem i nic nie musi robić ani nikomu nie musi się próbować przypodobać swoim wyglądem czy zachowaniem. Ciesz się tym co masz,ciesz się każdą chwilą.

 A co do mojego postanowienia noworocznego, koniec z narzekaniem.Wcale mi z tym narzekaniem nie jest po drodze,tylko negatywnie wpływa na samopoczucie .Wolę się cieszyć tym co mam niż zasmucać tym czego nie mam.  To się tyczy  mojej pracy i całego życia.  Zamiast narzekać będę działać i zmieniać swoje życie na lepsze i tego samego życzę Wam kochani oraz tego abyście cieszyli się życiem i kreowali je po swojemu.